Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 34 common:people_all_forms

Харчування в навчальному закладі

Date: 24 листопада 2017 о 12:09, Refreshed 21 січня 2022 о 15:18

4-тижневе меню (сніданок/обід) 2022

Рішення ЗМР від 03.12.2021 № 458.pdf

Рішення ЗМП від 21.12.2021 № 497.pdf

4 тижневе меню 2022.pdf



Таблиця продуктів і страв, заборонених у закладі дошкільної освіти.pdf

https://www.pedrada.com.ua/article/2473-yak-produkti-harchuvannya-ta-stravi-zaboronen-u-zdo

Закон України « Про дитяче харчування» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, № 44, ст.433) (Стаття 9. Основні вимоги до виробництва дитячого харчування)

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/142-16#Text


Закону України «Про ветеринарну медицину»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2498-12#Text

Національний стандарт України/Сири тврді/Загальні технічні умови.pdf


                                       



                        

Якість пакування.docx

Пакування масла

Від виду та якості пакувального матеріалу залежить кондиція продукту, його стійкість до впливу зовнішніх чинників при зберіганні. Пакування має мати бути зручним у використанні, а також не мати сторонніх запахів, присмаків, щоб не зіпсувати харчовий продукт. Для масла важливо, щоб пакування не пропускало світла, повітря, а також жирів. Крім зазначених характеристик необхідна механічна міцність та еластичність, що захистити продукт від деформації і проникнення сторонніх речовин в разі порушення норм транспортування. Важливою вимогою є відсутність в матеріалах шкідливих речовин, як мідь і пероксидаз. На матеріали для фасування жировмісних продуктів звертають особливу увагу. Адже така тара виконує кілька важливих функцій:

  • захист від зовнішніх впливів;
  • інформацію про товар, йог склад та дату виробництва, виробника;
  • зручність транспортування.

Тому готове пакування виконується відповідно вимог до сировини до ДСТУ 4339:2005


Фасування масла

Найчастіше для пакування жировмісного продукту використовують:

  • лінкавер;
  • каширований папір типу фольги;
  • пергамент.

Кожен з матеріалів має свої переваги і особливості.

Лінкавер відрізняється надійністю і міцністю. Ці якості ідеально підходять для пакування масла Розроблений матеріал у Швеції і являє собою полімерну плівку зі значною кількістю мінералів, товщина якої досягає 0,25 мм. Основними характеристиками такого матеріалу являються наступні:

  • термостійкість;
  • міцність, стійкість до розривів та проколів;
  • захист від бактерій;
  • пластичність;
  • стійкість до вологи та жирів, що не дозволяє речовинам просочитися назовні;
  • не шкідливий для людини.

Традиційним матеріалом для пакування масла є пергамент. Це папір, який відрізняється щільністю  і міцністю. На такому пакуванні теж може виконуватися друк. Пергамент стійкий до високих температур, екологічна, володіє асептичними якостями, що важливо для будь-якого продукту харчування. Папір такого виду відрізняється високою вартістю.

Каширована фольга має вигляд матеріалу складеного в кілька шарів. Для його виробництва використовують листи фольги і паперу стійкого до жирів та вологи. Матеріал пластичний,екологічний, безпечний, володіє захисними якостями. Для нанесення логотипів, інформації використовується глибокий друк.


Особливості пакування

Масло, яке має перевозитися на далекі відстані, фасують в транспортну тару монолітами по 20 кг. Продукт, який підлягає швидкій реалізації пакується брикетами батончиків, батонів та інших форм запакованими у спожиткову тару масою нетто від 15, 20,30 г в алюмінієву покашировану фольгу або по 100, 200, 250 г в пергамент чи лінкавер, та інші полімерні матеріали;

коробочки, стаканчики з полімерних матеріалів;

металеві та скляні банки,— іншу спожиткову тару, дозволену І Дентральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров"я для пакування масла.

 Розфасоване масло повинно відповідати фізико-хімічним та органолептичним показникам, які вказані в нормативних документах на той чи інший вид жировмісного продукту. Фасування та пакування масла рекомендується виконувати при температурі 10-12°С.  Важливо не допустити пустот між продуктом і матеріалом, який використовується для продукту. Такий підхід позбавить загрози виникнення плісняви. Бутербродне масло, фасується в брикети, попередньо охолодженого продукту до 11-13°С.  Бруски складають в картонні коробки. Масло у спожитковій тарі укладають у транспортну тару (ящики) масою нетто від З кг до 24 кг.».

Фасування масла виконується спеціальними автоматами. На обох боках ящиків наноситься маркування, Де вказується виробник, номер ящика, дата виробництва, вид продукту, номер технічних умов чи стандарту.

Термін зберігання

Виробництво і терміни придатності суворо приписані ГОСТами, згідно з якими зберігання вершкового масла триває не більше місяця. Продукт імпортного походження може мати більший термін зберігання через додавання до його складу відповідних, аж ніяк не корисних, добавок. Консерванти можуть продовжити термін придатності до року.

Оптимальний термін придатності вершкового масла:

в пергаменті - 10 діб,

в фользі - 20 діб.


Чому не можна зберігати і заморожувати вершкове масло в упаковці з поліетилену, це можлива небезпека самого полімеру. Хоч ті марки полімеру, з яких виготовляються пакети, і допущені для контакту з харчовими продуктами, але вони все одно здатні виділяти в воду і дуже швидко псується, погіршується якість продукту та видыляють  шкідливі речовини. Для «шурхотить» дуже тонких пакетів - це залишки хрому, алюмінію, титану, ванадію. Пакети з поліетилену високого тиску (такий же, як і тонка плівка для теплиць, зіп-пакети) можуть виділяти альдегіди, карбонові кислоти та інші сполуки, що створюються умови для зростання і розмноження патогенних мікроорганізмів.


Фасовка повидла

Повидло розфасоване у тару до 1 дм3, стерилізують, інші види випускають нестерилізованими. Більшість видів повидла, крім домашнього, готують з додаванням цукру. Залежно від якості повидло може бути вищого і 1-го сорту, а домашнє - без поділу на сорти. Повидло, виготовлене з сульфітованого пюре, а також розфасоване в бочки, ящики, барабани і тару місткістю понад 1 дм3, оцінюють 1 сортом.

Для фасування повидла використовують тару такої місткості, дм : скляні і металеві лаковані банки - до 1, алюмінієві суцільні циліндричні банки - 0,1 і 0,5, тара з термопластичних матеріалів - до 0,25, алюмінієві туби - до 0,2.

Перед фасуванням у бочки повидло охолоджують до температури 45-50°С, оскільки у великій тарі воно остигає довго, а високі температури прискорюють реакції неферментативного потемніння, що певною мірою погіршує смак продукту. В ящики фасують повидло з температурою 50-60°С. Після охолодження і утворення на поверхні повидла шкірки, бочки та ящики закривають. Якщо закрити тару з гарячим продуктом, то виділена пара конденсується на поверхні повидла, створюючи сприятливі умови для розвитку мікроорганізмів.

Контроль якості здійснюють за зовнішнім виглядом, смаком та запахом, кольором, консистенцією і фізико-хімічними показниками.

Повидло повинно бути у вигляді однорідної протертої маси, без насіння, насіннєвих гнізд, кісточок і непротертих шматочків шкірочки. Тільки у грушевому і айвовому повидлі допускаються кам'янисті клітини, а в повидлі з суниць (полуниць), ожини, журавлини, чорної смородини і чорноплідної горобини - одинокі насінини ягід.

Для повидла вищого сорту передбачено кислувато-солодкий смак і запах, властивий плодам, з яких воно виготовлено, у 1-му сорті допускається і менш виражений запах, а повидло домашнє має смак кислий, властивий плодам, з яких воно виготовлене.

Колір повидла повинен відповідати кольору пюре, із світлозабарвлених плодів допускаються у вищому сорті світло-коричневі відтінки, а в 1-му сорті - коричневі; повидло 1-го сорту з темно-забарвлених плодів - може мати навіть буруватий відтінок.

Повидло повинно мати вигляд густої маси, яка мажеться, а фасоване в ящики - щільної, що зберігає чіткі грані внаслідок розрізання.

Недопустимі дефекти повидла - зацукрювання, розшарування, бродіння, пліснявіння.

З фізико-хімічних показників нормується мінімальна масова частка розчинних сухих речовин, %: у стерилізованому повидлі - 61, у нестерилізованому - 66, в нестерилізованому, фасованому в тару з термопластичних полімерних матеріалів, алюмінієві банки або алюмінієві туби - 63, в домашньому повидлі - 30. Масова частка титрованих кислот у розрахунку на яблучну кислоту повинна становити: для домашнього повидла 1,5 %, а для інших видів - не нижче як 0,2 %. Масова частка мінеральних домішок допускається в повидлі вищого сорту до 0,03 %, а в 1-му і домашньому - 0,05 %.


Зберігати повидло

Потрібно за температури від 0 до 20°С і відносній вологості повітря 75-80 %. У цих умовах терміни зберігання повидла становлять, міс.: для нестерилізованого в ящиках і фасованого в тару з термопластичних полімерних матеріалів, алюмінієві суцільні циліндричні банки або алюмінієві туби, з додаванням сорбінової кислоти - 6, для не стерилізованого, фасованого в тару з термопластичних полімерних матеріалів без додавання сорбінової кислоти до 3 міс.

Відповідно до «ДСТУ 6072:2009 Повидло. Загальні технічні умови»

Фасовка повидла.docx


          


Нові   НОРМИ  харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку були затверджені ПОСТАНОВОЮ   Кабінету Міністрів України  від 24 березня 2021 р. № 305

Що зробили:

1) зменшили кількість солі та цукру;

2) збільшили кількість фруктів та м'яса;

3) зменшили кількість хліба

тощо.

А ось і посилання на самі норми: Постанова КМУ від 24.03.2021 р. № 305

Постанова КМУ від 24.03.2021 р. № 305.doc


Внутрішній_контроль_за_організацією_харчування_учнів

Договір_Бархан-Авто_2017

Організація харчування учнів

Вимоги до харчових продуктів, що замовляють у буфет навчального закладу Пам’ятка

Норми фізіологічних потреб дітей в основних харчових речовинах та енергії

Порушення харчової поведінки учнів

Рішення від 17.12.2018 Про організацію харчування...pdf

Батькам про здорове харчування.docx

Comments:
Only authorized users can leave comments.