Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Виконання мовного законодавства

Date: 25 листопада 2022 о 13:20, Refreshed 25 листопада 2022 о 14:07

Мова, якою відбувається освітній процес у закладі освіти – українська.

Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної"

Законодавства про мову в Україні:

Конституція України (ст.10)

Закон України "Про освіту" від 05.09.2017 (ст.7)

Указ Президента України "Про Концепцію державної мовної політики" від 15.02.2010

Рішення Конституційного Суду України від 14.12.1999 №10-рп/99 про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови органами державної влади, органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України (справа про застосування української мови)

Лист МОН "Щодо застосування державної мови в освітній галузі" від 01.02.2018

Європейська хартія регіональних мов і мов меншин

Виконання мовного законодавства України (ст.10 Конституції України)

у Запорізькій гімназії №37

У закладі освіти задовольняються освітні потреби населення стосовно мови навчання.

У 2022/2023 навчальному році функціонує 4 класи з українською мовою навчання.

Згідно з Статутом школи мовою навчання визначено українську.

Мережа українськомовного закладу освіти забезпечує відповідність культурним потребам та демографічному складу населення території обслуговування; для дослідження цього питання адміністрацією закладу освіти проводились бесіди з батьками, учнями, їх анкетування.

Заклад освіти повністю забезпечено педагогами, які викладають українською мовою. Вчителем української мови проводяться консультації для вчителів-предметників, у яких виникають труднощі при опановуванні українською мовою навчального матеріалу з предмета.

Знання державної мови вчителями враховуються під час атестації, що відображається у створених ними методичних матеріалах, на уроках, у спілкуванні.

Розподіл годин інваріантної та варіативної складових навчального плану відповідає державним стандартам для вивчення української мови і літератури, у тому числі курси за вибором.

Ведення ділової документації здійснюється державною мовою.

Оформлення інтер’єру шкільних приміщень проводиться з використанням Державної символіки відповідно до Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом МОНУ від 20.07.2004 № 601.

На виконання ст. 10. Конституції України, законів України «Про освіту» (ст. 1, 6, 7), «Про загальну середню освіту» (ст. 1, 5, 7), «Про засади державної мовної політики» (ст. 1, 20), з метою створення належних умов для розвитку і розширення сфери функціонування української мови, виховання шанобливого ставлення до неї, формування патріотизму школою здійснюється відповідна організаційна робота.

Українська мова є мовою повсякденного спілкування педагогічних працівників, учнів та їх батьків. Усі учасники освітнього процесу дотримуються єдиного мовного режиму як на уроках, так і в позаурочний час. Кількість учнів, які охоплені українською мовою навчання, становить 100%. Викладання базових дисциплін державною мовою здійснюється на належному рівні. Українською мовою проводяться засідання педагогічної ради, семінари, наради, збори колективу, друкуються тексти оголошень і повідомлень. Шкільна документація ведеться відповідно до Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти.

У вестибюлі закладу обладнано куточек державної символіки, завдяки якому виховується шанобливе ставлення до державних символів України, формуються почуття поваги до них, стійкі навички свідомого дотримання правил поведінки щодо державних символів у повсякденному житті, під час урочистих і офіційних заходів, присвячених національним святам. Українські народні мотиви присутні в оформленні кабінетів закладу. Інформаційні куточки щодо підготовки учнів до ЗНО в усіх навчальних кабінетах оформлені державною мовою.

Шкільна бібліотека є осередком, навколо якого здійснюється робота щодо дотримання мовного законодавства: забезпечення літературою вчителів, різноманітними довідниками учнів школи. На її базі проводяться позакласні заходи, виставки дитячої творчості за тематикою, пов'язаною з народознавством. Бібліотека повністю забезпечує підручниками української мови та літератури, хрестоматіями та художніми текстами учнів школи.

Проводиться робота з педагогічним колективом щодо дотримання мовного режиму в школі відповідно до роз’яснень, викладених у листі Міністерства освіти і наукою України від 07.10.2017 № 1)/9-542 «Щодо застосування державної мови».

Учні школи постійно беруть участь у районних, міських, обласних конкурсах, олімпіадах,турнірах з української мови та літератури, в інтерактивних мовних конкурсах.

Традиційно в школі проводяться заходи до Дня української писемності, Міжнародного дня рідної мови, декада української мови та літератури, урочистості до національних свят, у підготовці й проведенні яких беруть активну участь учителі, учні та батьки.

Comments:
Only authorized users can leave comments.